ایران جنگجویان نخبه خود را به اروپا و آمریکا می فرستد

https://rasanah-iiis.org/parsi/?p=1106

توسطآدام کردو

فرمانده سپاه پاسداران: “سپاه بزودی در آمریکا و اروپا خواهد بود.”
بنابر اظهار نظرهای اخیر یکی از فرماندهان نظامی ایران، سپاه پاسداران، نیروی نظامی نخبه ایران، به دستور علی خامنه ای، رهبر این کشور٬ مأموران خود را به منظور نفوذ در ایالات متحده و اروپا به آن کشورها می فرستد.
طبق گفته های یکی از فرماندهان نظامی ایران، سپاه پاسداران ” به زودی در آمریکا و اروپا حضور خواهد یافت” و هدف این نیروها تقویت رژیم تندروی ایران و همچنین خنثی کردن توطئه های احتمالی علیه “جمهوری اسلامی” خواهد بود.
یکی از نشریات وابسته به رژیم ایران که ارتباط نزدیکی با سپاه پاسداران دارد، به نقل از سردار سالار آبنوش، معاون هماهنگ کننده قرارگاه خاتم الانبیاء، یکی از مراکز فرماندهی اصلی سپاه پاسداران است، گفته است: «همه جهان باید بداند که سپاه پاسداران به زودی در آمریکا و اروپا خواهد بود.»
اظهار نظرهای این فرمانده نظامی در حالی صورت می پذیرد که ایران در حال هزینه کردن مبالغ هنگفتی برای بهبود کارایی سخت افزارهای نظامی خود و همچنین تقویت حضور خود در سرتاسر خاورمیانه و فراسوی آن است.
ایران در نظر دارد با صرف هزینه ای چندین میلیارد دلاری، هواپیماهای ساخت آمریکا را خریداری کند که به احتمال زیاد با انجام تغییراتی در خدمت نیروی هوایی این کشور قرار خواهد گرفت.
رهبران کنگره و دیگران گمان می کنند که ایران بخش بزرگی از پول بادآورده ای را که تابستان گذشته در نتیجه توافق هسته ای دریافت کرد، برای کارآمدتر کردن ماشین جنگی و توان نظامی خود استفاده کرده است.

مقامات دولتی و نظامی ایران، به رغم توافق هسته ای و همچنین چندین توافق جانبی مخفیانه که موجب پرداخت یک میلیارد و هفتصد میلیون دلار پول نقد به این کشور شد، هنوز طرفدار اعمال خشونت علیه ایالات متحده و متحدانش هستند.
ایران ایالات متحده را متهم می کند که با کمک نکردن به “جمهوری اسلامی” برای دسترسی بیشتر به بانک های بین المللی و دیگر بازارها، تعهدات خود را در قبال توافق هسته ای زیر پا گذاشته است. از آنجا که این موضوع باعث سرخوردگی و یأس ایران شده است، این کشور ایالات متحده را همچنین متهم به توطئه برای ایجاد ناآرامی در ایران می کند.
آبنوش اظهار داشته است: “در حال حاضر دشمنان ما با پروژه های مختلف در پی نابودی انقلاب اسلامی ایران هستند و با سه جنگ در حال اجرا کردن نقشه های خود بر علیه جمهوری اسلامی ما هستند. سپاه پاسداران دشمنان را در چندین جبهه شکست داده است. اکنون دشمن تسلیم شده و لاجرم حاضر به مذاکره با کشور ما شده است”
این فرمانده نظامی افزوده است: ” حالا همه مشکلات دارند حل می شوند و کشور ما در همه جبهه ها در حال قوی تر شدن است. بعضی ها بر این باورند که دفاع مقدس تمام شده. اما آنها در اشتباهند. دفاع مقدس همچنان ادامه دارد ولی الآن شرایط پیچیده تر شده است.”
متخصصان و منابع کنگره آمریکا که در زمینه ردیابی ستیزه جویی های روزافزون ایران در منطقه و سایر نقاط فعالند، به “واشنگتن فری بیکن” گفته اند “با توجه به تلاش های علنی ایران برای ترور دشمنان سیاسی و دیگران در سرتاسر جهان، اظهارات اخیر بسیار نگران کننده است.”
سعید قاسمی نژاد، متخصص ایران در “بنیاد دفاع از دموکراسی” به “فری بیکن” گفت: “اگر ما به حملات تروریستی و کمپین های کشتاری که پیش از این به دست ایران در سراسر جهان صورت گرفته نگاه کنیم، چنین سخنانی هشدار دهنده به شمار می روند. “جمهوری اسلامی” صدها نفر ایرانی و غیر ایرانی را در سرتاسر جهان در یک کمپین سازمان یافته ترور به قتل رسانده است. ایران ممکن است درصدد برآید تا این پروژه را دوباره آغاز کند، به ویژه اکنون که بسیاری از شرکت های غربی به ایران می روند و ایران احساس می کند به احتمال زیاد رفتارش در اروپا با مجازات های چندان شدیدی مواجه نخواهد شد.”
منبعی دیگر که به رهبران کنگره در خصوص تحریم های ایران مشاوره می دهد، به فری بیکن گفت “دولت اوباما مانع از اقدامات کنگره در جهت متوقف کردن چنین نفوذی از سوی نیروهای ایرانی می شود.”
این منبع افزود: “ایران از نظر ایدئولوژیکی، سیاسی و نظامی، خود را متعهد می داند تا “انقلاب اسلامی” را از طریق تروریسم صادر کند، و به همین دلیل است که حتی دولت اوباما می گوید آنها مهم ترین حکومت حامی تروریسم در سطح جهان به شمار می روند. کنگره آمریکا مایل است تا اقدامات لازم را به اجرا بگذارد، اما مقامات دولت اوباما همواره می گویند که قوانین جدید لازم نیست٬ زیرا ایالات متحده ابزار لازم برای بلوکه کردن توسعه تروریستی ایران را در اختیار دارد. اما آنها به جای استفاده از این ابزارها، میلیاردها دلار پول نقد به ایران می فرستند، آنهم در حالیکه ایران کانون های تروریستی خود را در اروپا و در اینجا٬ یعنی آمریکا، مستقر می سازد.”

ترجمه شده از روزنامه واشنگتن فری بیکن


مسئولیت نوشته ها به عهده خود نویسنده است وسایت مرکز تحقیقات ایرانی خلیج عربی هیچ مسئولیتی در این مورد ندارد

آدام کردو
آدام کردو
نویسنده آمریکایی